subota 20.05.2023.
22:55

Sve se promenilo u drugom poluvremenu.

LOSC_EN/Twitter

Fudbaleri Lila savladali su Olimpik iz Marseja sa 2:1 u meču 26. kola francuske Lige 1.

Marsej je na poluvremnu vodio, ali domaći golovima Dejvida i Bambe stigli do preokreta i velika tri boda u nastavku. Na taj način udaljila goste od drugog mesta na tabeli koje direktno vodi u Ligu šampiona.

Ekipa trenera Igora Tudora povela je u 29. minut kada je Malinovski proigrao Žonatana Klosa koji se stuštio ka golu i zatresao mrežu Lila.

Posle samo četiri minuta igre u nastavku Lil je izjednačio. Golman Marseja Šavalije je u svom šesnaestercu oborio Balebu, a Džonatan Dejvid bio siguran sa "bele tačke".

Postigao je Marsej gol za novo vođstvo u 61. minutu kada je pogodio Aleksis Sančez, ali je on poništen zbog ofsajda.

Potpuni preokret i trijumf domaćinu doneo je ofanzivac iz Obale Slonovače Žonatan Bamba udarcem glavom posle sjajnog centaršuta Remija Kabele.

Nakon ove utakmice Marsej je na trećem mestu Lige 1 sa 73 boda, dok je Lil peti i ima 63 poena.