nedelja 31.03.2019.
22:59

Golom francuskog reprezentativca Parižani ostvarili 26. pobedu.

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Fudbaleri Pari sen Žermena slavili su na gostovanju u Tuluzu protiv istoimene ekipe sa 0:1 (0:0).

Prvu ozbiljniju priliku imali su gosti, kada je u 17. minutu pripretio Čupo-Moting, ali je Kamerunac iz dobre pozicije prebacio gol rivala.

A onda, u 34. minutu Markinjos postiže pogodak, ali je sudija odlučio da pogleda snimak.

Procenio je da gol ipak nije regularan, poništio ga je zbog ofsajd pozicije.

Nije bilo promene do kraja prvog dela igre, da bi nakon sedam minuta igre u nastavku Areola zaustavio pokušaj bivšeg napadača Arsenala Jaje Sanoga.

Imali su Mbape i Paredes dobre prilike u nastavku, da bi u 74. minutu sjajni Francuz doneo prednost gostima iz prestonice.

Prihvatio je pas Kerera na ivici kaznenog prostora rivala, brzinski se namestio na šut i loptu poslao u mrežu Tuluza za 1:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, PSŽ je ostvario 26. trijumf u šampionatu, imaju 20 bodova više od drugoplasiranog Lila i utakmicu manje, te ja jasno da će u narednih par kola overiti titulu.