Liga 1 - Sent Etjen gubi nadu, Francuska dobila još jednog predstavnika u LŠ!

petak 10.05.2019.
22:44

Na premijeri 36. kola francuskog šampionata, "Zeleni" su doživeli poraz na svom stadionu.

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Fudbaleri Sent Etjena su se udaljili od trećeg mesta i plasmana u Ligu šampiona, porazom na "Žofri Žišaru" od Monpeljea rezultatom 0:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, a sa uzbuđenjima je krenulo nakon osam minuta igre u nastavku.

Gosti su ostali sa igračem manje, Kongre je zaradio direktan crveni karton.

Zgazio je neoprezno protivnika na nogu, nakon što je zahvatio loptu, sudija mu je pokazao put u svlačionicu.

Ali, samo devet minuta kasnije, snage su ponovo bile izjednačene.

Kabela je zbog nesmotrenog poteza na sredini terena zaradio drugi žuti karton, obe ekipe su u poslednjih pola sata ušle sa desetoricom na terenu.

Odmah su gosti to iskoristili, Škiri je poslao povratni pas ka Labordeu, koji je bio na ivici kaznenog prostora, napadač je raspalio po lopti postigao efektan pogodak za 1:0 u korist Monpeljea.

Mogao je Nordan ubrzo da poravna, ali je Lakom dobro odbranio njegov pokušaj, da bi Laborde već u 68. minutu imao novi pokušaj, ali nije uspeo da postigne drugi pogodak, šutirao je desno od gola.

Lakom je potom u 85. minutu sačuvao mrežu nakon pokušaja Berića glavom, a Monpelje je duboko u nadoknadi imao dve sjajne šanse da dotuče rivala, ali je Rufije nekako uspeo da sačuva dva pokušaja Endija Delora.

Na kraju pobeda Monpeljea, Sent Etjen kaska bod za trećeplasiranim Lionom, ali ima i utakmicu manje.

Poraz "Zelenih" znači i da je Lil overio plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Subotić zbog povrede nije nastupio u domaćem sastavu, sa druge strane je Škuletić presedeo čitav meč na klupi, dok je bivši vezista Zvezde Mihailo Ristić odigrao poslednjih 20ak minuta.