22:57

Klod Puel je odradio odličan posao sa "Zelenima".

EPA-EFE/Guillaume Horcajuelo

Fudbaleri Sent Etjena nalaze se na čelu francuskog šampionata nakon tri odigrana kola, sa maksimalnim učinkom.

Sada su u nadoknadi prvog kola savladali ekipu Olimpik Marseja i to kao gosti, bilo je 0:2 (0:1) za ekipu Kloda Puela.

Poveli su već u šestom minutu, Makon je ubacio loptu sa leve strane, ona je došla do iskusnog Hamume, koji sa desetak metara matira Mandanu za 1:0.

Pretio je gostima do kraja prvog dela igre Tovan u par navrata, ali nije bilo promene rezultata.

Na startu drugog dela igre Kamara je pogodio prečku, potom je Tovan imao još jednu priliku, ali je njegov udarac bio neprecizan.

Ake je imao veliku šansu za Marsej u 67. minutu, ali je Mulan sjajno intervenisao.

Potom šansa za Buangu, ali Mandanda brani, ali iskusni čuvar mreže to nije uspeo da izvede i u 75. minutu.

Kontra Sent Etjena, Buanga se namestio na udarac na ivici kaznenog prostora, 2:0 za goste.

Baner 2

U samom finišu još jedna šansa za Tovana, ali je Mulan odlično odreagovao nakon njegovog pokušaja iz slobodnog udarca.

Na kraju pobeda Sent Etjena, treća ove sezone, jedini su tim sa maksimalnim učinkom u Francuskoj, Marsej je nakon uvodna dva trijumfa doživeo prvi poraz.

Nemanja Radonjić je presedeo čitav meč na klupi za rezervne igrače.