Liga 1 - Večernji mečevi u znaku Srbina, Jovetić kumovao porazu Monaka, domaćini perfektni

subota 07.03.2020.
22:30

Pet mečeva, pet pobeda domaćih ekipa.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Pisali smo, Predrag Rajković je odbranio i četvrti penal u Ligi 1 ove sezone, po 12. put je sačuvao mrežu Remsa, koji je upisao tri boda protiv Remsa sa igračem manje, više OVDE.

U istom terminu odigrana su još četiri duela, Anže je ugostio Nant, za dno zakucani Tuluz je gostovao u Dižonu, Mec je dočekao Nim, dok je Nica na "Alijanc Rivijeri" ugostila Monako.

Nica - Monako 2:1 (0:1)

Monaku baš ne ide ove sezone, ni silna pojačanja, ni promena trenera nisu mnogo pomogli, sada su ispustili prednost na Azurnoj obali protiv Nice.

Poveli su "Kneževi" u 32. minutu preko Ben Jedera i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je Kasper Dolberg poravnao rezultat, da bi u 86. minutu Monako ostao sa igračem manje.

Stevan Jovetić, koji se našao u startnoj postavi, je morao na tuširanje nakon užasnog starta na sredini terena.

Samo šest minuta kasnije, sve bolji Dolberg postiže novi pogodak, preokreće rezultat i donosi trijumf ekipi Patrika Vijere.

Mec - Nim 2:1 (1:0)

Poveli su domaći igrači u sedmom minutu, strelac je bio Ngete.

Sa 1:0 se otišlo na odmor, da bi nakon pet minuta igre u nastavku gosti poravnali, strelac je bio Du.

Ipak, Mec stiže do nove prednosti, na kraju i do pobede, golom Bojea u 81. minutu susreta.

Dižon - Tuluz 2:1 (1:1)

Domaćin je poveo preko Mendila u 40. minutu, ali je već u narednom minutu Tuluz poravnao preko Bojsarža.

Otišlo se sa 1:1 na odmor, da bi nakon osam minuta igre u drugom delu Dižon stigao do nove prednosti preko Ažera.

Do kraja nije bilo promene rezultata, domaćin je mogao i ubedljivije da slavi, ali je u finišu Rejne sjajno sačuvao mrežu nakon pokušaja iskusnog Amalfitana.

Tuluz je ostao zakucan za dno sa samo 13 bodova nakon 28 odigranih kola.

Anže - Nant 2:0 (0:0)

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon tri minuta igre u nastavku prednost domaćem sastavu doneo Bobišon.

Već u 53. minutu bilo je 2:0, Bobišon u ulozi asistenta, strelac je bio Toma.

Do kraja je bilo prilika na obe strane, ali su mreže ipak mirovale, pobeda za Anže.

Anže - Nant 2:0
Dižon - Tuluz 2:1