Liga kup Francuske - Lion u finalu nakon drame protiv "doga"!

utorak 21.01.2020.
23:22

Lil se spasio penalom u poslednjim trenucima regularnog dela, ali nije mogao više od toga.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

Fudbaleri Olimpika iz Liona plasirali su se u finale Liga kupa Francuske pošto su savladali Lil nakon boljeg izvođenja penala pošto je u regularnom delu meča bilo 2:2.

"Doge" su odlično otvorile meč i povele već u 13. minutu kada je Renato Sančes savladao Tatarušanua sa ivice šesnaesterca.

Radost gostiju trajala je svega četiri minuta pošto je nakon igranja ruke Gabrijela dosuđen penal sa Lion.

Siguran sa bele tačke bio je Musa Dembele.

Domaćin je stigao do totalnog preokreta u 85. minutu kada je Ouar zatresao mrežu gostiju, ali u poslednjim trenucima meča Lil je izjednačio sa bele tačke preko Remija.

Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca gde su spretniji bili "lavovi" i pobedili u penal-seriji sa 4:3.

će se u finalu turnira sastati sa pobednikom meča Rem - Pari Sen Žermen koji je na programu sutra od 21 čas.