Liga Kup - Klopov prvenac na klupi ''Redsa'', strašni ''Građani''

sreda 28.10.2015.
22:45

Liverpul počeo konačno i da pobeđuje pod vođstvom Jirgena Klopa, doduše u Liga Kupu. Mnogo ubedljiviji bio je Mančester Siti, a siguran na svom terenu bio je i Sautempton.

BETA/AP Photo/Clint Hughes

Na Enfildu, Liverpul je upisao očekivan, ali minimalan trijumf nad ekipom Bornmauta - 1:0

Prva prilika viđena je već u četvrtom minutu za goste, ali Bogdan brani udarac Stanislasa.

Deset minuta kasnije prva ozbiljna pretnja domaćih, odličan pokušaj Firmina sa 18 metara, ali lopta je prohujala iznad prečke.

To je bila samo najava vodećeg gola u 17. minutu. Nova akcija raspoloženog Firmina, asistencija za Tešeiru koji pokušava petom, lopta je izbijena sa gol linije, ali samo do Klajna, koji iskosa sa leve strane šalje loptu u mrežu - 1:0.

Taj gol kao i urnebesnu reakciju Jirgena Klopa možete da pogledate OVDE.

U 35. minutu Kolo Ture zbog povrede je morao da završi meč, zamenio ga je Škrtel, a još jednu odličnu akciju i pokušaj Firmina možete da vidite OVDE.

U nastavku, nova prilika za Firmina, odličan prodor, zatim udarac iskosa sa desne strane, ali lopta odlazi tik pored desne stative.

Do kraja, ''Redsi'' su bez problema zadržali minimalno vođstvo, ali ostaje utisak da je ova pobeda mogla da bude ubedljivija.

U isto vreme, Sautempton je tokom drugog poluvremena slomio otpor Aston Vile i na kraju slavio sa 2-1.

Trijumf domaćih najavio je Jošida početkom drugog poluvremena, a na 2-0 povisio je Gracijano Pele u 77. minutu. Konačnih 2-1 postavio je Sinkler u poslednjim sekundama meča, iz jedanaesterca.

Naš Dušan Tadić je u pobedničkoj ekipi dobio priliku tokom drugog dela igre.

Aleksandar Kolarov je bio u startnoj postavi Mančester Sitija, koji je večeras bio i najubedljiviji. ''Građani'' su sa 5-1 deklasirali ekipu Kristal Palasa i lako izborili plasman u četvrtfinale.

Vilfrid Boni je u 22. minitu ''načeo'' goste, a miran nastavak meča omogućio je De Brujne, minut pre kraja prvog poluvremena.

U nastavku, Ienačo je u 59. minutu povisio na 3-0, a četvrti gol za domaće postigao je Jaja Ture u 76. minutu iz jedanaesterca.

U samom finišu, najpre počasni gol gostuiju u režiji Dilejnija, da bi u četvrtom minutu nadoknade vremena Garsija postavio konačnih 5-1.

Golove Mančester Sitija možete da vidite OVDE.

Ostaje još da sačekamo rasplet utakmice na Old Trafordu, između Mančester Junajteda i Midlsbroa.