Liga Kup - Mitrogol nedovoljan za "Svrake", Vulvsi iznenadili "Svece"!

sreda 23.08.2017.
23:18

U okviru druge runde engleskog Liga Kupa (Karabao Kup) večeras je odigrano šest utakmica.

Epa/Peter Powell

Jedno od iznenađenja večeri priredili su fudbaleri Notingem Foresta, kako su na "Sent Džejms Parku" posle produžetaka bili bolji od Njukasl Junajteda. "Šumari" su slavili sa 2:3 (2:2).

Poveo je Njukasl već u trećem minutu, strelac je bio srpski reprezentativac Aleksandara Mitrović na asistenciju Eronsa.

Taj gol pogledajte OVDE.

Ipak, za samo 120 sekundi gosti su uspeli da preokrenu rezultata. Kamings je najpre u 29. minutu pogodio mrežu Derloua za 1:1, da bi preokret ekipi iz Čempionšipa doneo manje od dva minuta kasnije.

Utakmicu je na početak u prvom minutu nadoknade prvog dela igre vratio Erons svojim pogotkom za 2:2.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, usledili su produžeci.

Nakon sedam minuta igre u dodatnih pola sata, Voker donosi novu prednost nekadašnjem prvaku Evrope.

Na pauzi je Benitez iskoristio pravilo četvrte izmene, iz igre je izveo Aleksandra Mitrovića kako bi na teren poslao novajliju iz Stouka Hoselua.

To nije pomoglo "Svrakama", te će Notingem Forest u narednu fazu, a Rafi Benitezu ostaje da smisli kako da izvuče ekipu iz jako teške situacije, kako su nakon dva uvodna poraza u Premijer ligi, uspeli da ispadnu i iz Liga Kupa.

Barnli je opravdao ulogu favorita na "Ivud Parku", savladali su Blekburn sa 0:2 (0:2) i plasirali se u treću rundu takmičenja.

Poveli su golom Korka u 27. minutu, konačan rezultat postavio je Robi Brejdi u četvrtom minutu nadoknade prvog dela igre.

Pred kraj prvog poluvremena, priliku da debituje u dresu "Kleretsa" dobio je i novajlija Kris Vud.

Vest Hem je upisao trijumf nakon dva uvodna poraza u Ligi Šampiona, savladali su Čeltenhem na gostovanju sa 0:2 (0:2), sve je bilo rešeno u poslednjih pet minuta prvog poluvremena.

Poveli su "Čekićari" golom Sakoa u 40. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Andre Aju poviso prednost Premijerligaša.

Do kraja nije bilo promene rezultat, te je četa Slavevna Bilića izborila plasman u treću rundu takmičenja.

Dusan Tadic

Sautempton je na "Sent Merisu" ugostio Vulverhempton, izveo je Pelegrino jaku postavu, ali su gosti uspeli da upišu iznenađujući trijumf i plasiraju se u narednu fazu. Vulvsi su slavili sa 0:2 (0:0).

Poveli su u 67. minutu preko Beta, da bi sve sumnje 20 minuta kasnije otklonio Vilson.

Svih 90 minuta u dresu "Svetaca" na terenu je proveo srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Hadersfild je upisao i treći vezani trijumf u novoj sezoni, nakon dve pobede u Premijer ligi, sada su savladali Roterhem sa 2:1 (0:1).

Nije sve dobro krenulo za novopečenog Premijerligaša, premili su gol za manje od 60 sekundi, iako su u prva dva kola Premijer lige sačuvali mrežu. Strelac za Roterhem bio je Adžaji.

Do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata, ali su "Terijeri" sve okrenuli za samo dva minuta igre u nastavku.

Igrao se 52. minutu kada su izjednačili, Biling je pogodio sa kreča, a manje od 120 sekundi kasnije Loli donosi preokret na asistenciju Palmera, koji je u Hadersfildu na pozajmici iz Čelsija.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Hadersfild je u trećem kolu.

Stouk je nastavio sa dobrim partijama, sada su bili bolji od niželigaša Rokdejla sa 4:0 (3:0) u svom domu.

Poveli su "Grnčari" preko Džoa Alena u 16. minutu, a 13 minuta kasnije u strelce se upisao i Piter Krauč.

Do kraja poluvremena je bivši fudbaler Liverpula i reprezentativac Velsa Alen, uspeo da postigne još jedan pogodak za vođstvo od 3:0.

Konačan rezultat postavio je Egipćanin Ramadan Sobi u 80. minutu, to je ujedno bio i njegov prvi gol u dresu tima sa "Britanije".