Liga kup - Rašfordov šou, pobedili i "Građani"

sreda 20.09.2017.
22:54

Mančester siti i Mančester junajted su zaokružili današnji dan kada se radi o ekipama koje su prošle u narednu fazu Liga kupa.

Epa/Nigel Roddis

U osmini finala Liga kupa gledaćemo, između ostalih, i Mančester junajted i Mančester siti.

Klubovi iz Mančestera su danas imali zadatak da izbace Barton i Vest Bromvič Albion, što im je pošlo za rukom.

Mančester junajted je do pobede stigao nakon odlične partije u prvom poluvremenu protiv Bartona, Rašford je za samo 17 minuta postigao dva gola, u 5. i 17. minutu, da bi Lingard u 36. na asistenciju Marsijala uspeo da povisi na 3:0.

Upravo je Marsijal postigao novi gol sredinom drugog dela igre, u 61. minutu za 4:0, a gosti su ipak uspeli da postignu utešni gol i to preko Dajera u 91. minutu meča.

Mančester sitiju je pobedu doneo Leroj Sane. Prvi gol je postigao u 3. minutu, izjednačio je Jakob u 72. minutu meča, da bi Sane svojim drugim golom u 77. minutu postavio konačan rezultat.

Inače, na ovom meču je igrao Ilkaj Gundogan, nakon dužeg vremena je bio starter, ali se ponovo povredio i morao je da napusti teren u 59. minutu.