Liga nacija (A) - Portugal i Liverpul ne moraju da brinu, Megvajer zavio Engleze u crno, Francuskoj pobeda u reprizi finala Mundijala!

sreda 14.10.2020.
22:44

U okviru elitne lige odigrano je šest mečeva.

EPA-EFE/JOSE SENA GOULAO

Liga A, Grupa 1

Italija - Holandija 1:1
Poljska  - Bosna i Hercegovina 3:0

Italijanu su poveli preko Lorenca Pelegrinija, vezista Rome je bio strelac u 17. minutu na asistenciju Barele.

Ipak, samo osam minuta trebalo je selekciji "Oranja" da stigne do poravnanja, strelac novi vezista Mančester junajteda Doni van de Bek.

Do kraja nije bilo promene rezultata, bilo je prilika na obe strane, najbolju je možda u 55. minutu propustio Depaj, Donaruma ga je zaustavio sjajnom paradom.

Teškom porazu Bosne kumovao je crveni karton koji je već u 14. minutu zaradio Ahmedhodžić.

Poljaci su brojčanu prednost iskoristili u 40. minutu, gol je postigao Levandovski.

U sudijskoj nadoknadi Lineti dulira prednost Poljske, da bi po povratku sa odmora Levandovski postavio i konačnih 3:0.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Liga A, Grupa 2

Engleska - Danska 0:1
Island - Belgija 1:2

"Gordi Albion" se našao u velikom problemu kada je štoper Mančester junajteda Hari Megvajer zaradio drugi žuti karton nakon jednog neopreznog starta na sredini terena.

Defanzivac je u poslednje vreme na udaru kritika zbog slabih partija, podsetio da je pre nešto više od godinu dana klub sa "Old Traforda" izdvojio rekordnih 90 miliona za njegov potpis.

Danci su to iskoristili samo par minuta kasnije, dobili su penal, koji je u gol pretvorio Eriksen.

Do kraja je bilo prilika na obe strane, ali nije bilo promene, pobeda Danske u Engleskoj.

Belgija je savladala Island kao gost, poveli su već u devetom minutu, strelac je bio Romelu Lukaku.

Ipak, Island je uzvratio preko Sevarsona u 17. minutu, da bi 20ak minuta kasnije gosti dobili penal, Lukaku je preuzeo odgovornost i drugim golom vratio prednost "Crvenim đavolima".

Do kraja dominacija Belgijanaca, ali nije bilo promene rezultata.

Liga A, Grupa 3

Hrvatska - Francuska 1:2
Portugalija - Švedska 3:0

"Galski petlovi" su poveli na "Maksimiru" već u osmom minutu, strelac je bio napadač Barselone Antoan Grizman.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 64. minutu na asistenciju Brekala rezultat poravnao Nikola Vlašić.

Ipak, u 79. minutu Mbape postiže gol na asistenciju Dinja, "Trikolori" su ponovo stigli do prednost, ispostaviće se i do pobede.

Portugalci su bez Kristijana Ronalda, koji se vratio u Italiju jer je dobio pozitivne rezultate testa na koronavirus, lako savladali Švedsku, šou je ukrao novi fudbaler Liverpula Diogo Žota.

Prednost je na njegovu asistenciju Portugalcima u 21. minutu doneo Bernardo Silva, a onda je novi napadač Liverpula dokusurio rivala.

Prvo je u 44. minutu na asisteciju Kansela povisio na 2:0, sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi drugim golom na utakmici Žota u 72. minutu postavio konačan rezultat.