Liga nacija - Ronaldo sa dve golčine ispisao istoriju, Francuzi goleadom razbili Hrvate u reprizi finala iz 2018!

utorak 08.09.2020.
22:40

Kakva noć za Kristijana Ronalda! I ponovo goleada u reprizi finala sa Mundijala u Rusiji...

EPA-EFE/Janerik Henriksson/TT SWEDEN OUT

Portugalci i Francuzi su u svojoj grupi došli do druge pobede, pošto su savladali Švedsku, odnosno Hrvatsku, ali veče je obeležio Kristijano Ronaldo.

On je na spektakularan način postao tek drugi "centurion" u istoriji reprezentativnog fudbala. Postigao je savršen slobodnjak za 100. pogodak za Portugal, a potom je u drugom poluvremenu ponovo pokazao magiju za 101. Sada je legendarni Ali Dei na samo osam pogodaka ispred Ronalda, pošto je za Iran postigao 109 pogodaka.

Portugalcima je znatno olakšao posao Svenson koji je u 44. minutu zaradio drugi žuti karton i automatsko isključenje. Samo minut kasnije, Ronaldo je namestio nišan i top i sa tridesetak metara postigao spektakularan pogodak iz slobodnog udarca.

U drugm delu igre, Ronaldo je na asistenciju svog naslednika Žoaa Feliksa, uvideo lošu postavku golmana Olsena i prebacio loptu preko njega za 0:2.

baner

U drugom meču ove grupe, Francuska je u reprizi finala sa SP 2018 pobedila Hrvatsku rezultatom 4:2.

U znatno promenjenim sastavima nego u čuvenom finalu u Moskvi, Hrvati nisu mogli da pariraju bez bez Luke Modrića i Ivana Rakitića, ali ruku na srce, tandem Kovačić-Vlašić, sa Brozovićem iza, još kako vraća nadu komšijama da će imati i dalje jaku selekciju.

Hrvati su odlično otvorili meč, pošto je Dejan Lovren u stilu najboljih driblera posle kornera zalomio čuvara, a onda poslao loptu u dalji ugao za 0:1.

Ipak, u samom finišu prvog dela igre, Francuzi su uspeli da preokrenu. Posle jedne divne akcije u 43. minutu, Marsijal spaja Grizmana na petercu, a ovaj konačno pogađa mrežu za 1:1. Samo dva minuta kasnije, Marsijal je šutirao, a nespretni golman Livaković postiže autogol za 2:1.

Na poluvremenu, Zlatko Dalić je odlučio da uvede Brekala umesto Rebića i to se isplatilo posle samo 10 minuta. Posle dodavanja Kovačića, Brekalo je postigao lep pogodak za 2:2.

Francuzi su ponovo dali gas, u 65. minutu Grizman je izveo korner, a mlađani Upamekano glavom zakucao za 3:2. U 77. minutu Olivije Žiru je iz penala postavio konačnih 4:2.

Nako dva odigrana kola, Francuzi i Portugalci imaju po šest bodova, dok su Švedska i Hrvatska ostale na nuli.