Lion je kandidat za titulu, Bordo je razbijen!

nedelja 21.12.2014.
23:05

Fudbaleri Liona istakli su kandidaturu za titulu nakon još jednog odličnog meča, ovoga puta savladana je ekipa Bordoa u gostima sa 5:0! Ubedljiva pobeda Sent Etjena.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Ekipe koje su verovatno u najboljoj formi u ovom trenutku uz Monako u Francuskoj jesu Sent Etjen i Lion, a obe ekipe su zabeležile pobede pred odlazak na pauzu u Ligi 1.

Sent Etjen je bez većih problema savladao tim za koji je 45 minuta igrao Miloš Ninković, bilo je na kraju 3:0, ali mnogo teži poduhvat imao je Lion koji je u gostima uspeo da savlada ekipu koja je jedan od pretendenata za Evropu.

Oni su odigrali fenomenalnu utakmicu, najbolju ove sezone i slavili sa neverovatnih 5:0 protiv Bordoa i tako istakli kandidaturu za titulu pošto su vezali i četvrtu pobedu zaredom.

Pored toga, oni su na tabeli ispred PSŽ-a u ovom trenutku, na polovini takmičenja nakon 19 odigranih kola.

Čekalo se dosta dugo na prvi gol na ovom meču, sve do 39. minuta kada je odlični Lakazete postigao vodeći gol, a onda je usledila rapsodija Liona u drugom poluvremenu.

U 56. minutu pogodio je Toliso, a onda u periodu od 80. minuta do kraja meča videli smo još tri gola u mreži Bordoa.

Da napomenemo da je Bordo igrao sa igračem manje pošto je isključen Paloi u 65. minutu.

Srpski reprezentativac Milan Biševac odigrao je ceo meč za Lion.