nedelja 06.12.2020.
23:05

Nova pobeda Lavova.

EPA-EFE/Franck Fife / POOL

Fudbaleri Liona pobedili su u gostima ekipu Meca rezultatom 3:1 (1:0), u 13. kolu Lige 1.

Blistao je dvostruki strelac Ekambi, ali je mrežu Meca načeo Memfis Depaj sjajnim golom u 17. minutu, preciznim udarcem sa 18 metara.

Prethodno je Mec propustio veliku šansu da povede, pošto je u Boulaja promašio penal u sedmom minutu.

Lion je sve to kaznio, posle Depaja, Ekambi je u 47. i 60. minutu overio pobedu Liona.

Mec je uspeo samo da postigne počasni pogodak i to u 76. minutu kada je Boulaja donekle iskupio za promašeni penal, ali je bilo kasno.

U finišu su obe ekipe ostale sa igračem manje, pošto su pocrveneli Boje i Čerki.

Lion je ostao na deobi drugog mesta sa Lilom, sa dva boda manje od Pari Sen Žermena, ali treba istaći da Marsej ima dva meča manje i da će preskočiti sva tri  tima ako pobedi.

Izgleda da konačno imamo zanimljivu trku u Francuskoj...