Lion strepeo u Anžeu, Hrvat im olakšao posao

petak 28.04.2017.
22:43

Fudbaleri Liona upisali su 18. trijumf ove sezone, kako su slavili na gostovanju Anžeu.

BETA/AP Photo/Laurent Cipriani

U okviru 35. kola francuske Lige 1, Anže je ugostio Lion, a gosti su slavili sa 1:2 (0:2).

Poveli su favorizovani gosti u 17. minutu, strelac je bio Valbuena. Nakon centaršuta Gonalona sa desne strane, golman domaćeg sastava je u pokušaju da izboksuje loptu pogodio Valbuenu, lopta se od iskusnog francuskog fudbalera odbila pravo u mrežu domaćina.

Igrao se 41. minut kada je Lion povisio prednost, strelac je bio Nabil Fekir. Talentovani reprezentativac Francuske je lukavo izveo slobodan udaraca sa velike udaljenosti i iz nezgodnog ugla, lopta je odskočila u petercu i prevarila golmana Anžea Leteljiea.

U nastavku, nakon samo četiri minuta domaći se vraćaju preko N'Dojea. Mangani je izveo korner, odlično je skočio snažni vezista Anžea i matirao Lopesa za 1:2.

Ipak, sve sumnje je u 76. minutu otklonio hrvatski internacionalac Mateo Pavlović, koji je nakon neopreznog starta zaradio direktan crveni karton i ostavio Anže sa desetoricom fudbalera na terenu.

On je svojim startom uspeo i da povredi Tolisoa, koji je ubrzo nakon toga morao da napusti teren, zamenio ga je Feri.

Do kraja nije bilo većih prilika, Lion je zadržao prednost i vratio se na četvrtu poziciju na tabeli.

Sada imaju dva boda više od petoplasiranog Bordoa, dok je Anže na 14. mestu sa 39 bodova, 18 manje od večerašnjih rivala.