Lisabonski 'Orlovi' noće na čelu tabele

Autor: Boban Filipović
petak 09.09.2016.
23:32

Na premijeri 4. kola portugalske Primeire Benfika je kao gost savladala Arouku sa 2:1.

BETA/AP Photo/Francisco Seco

Aktuelni šampion Portugalije je opravdao ulogu favorita, mada je do bodova došao teže no što se olekivalo.

Poveli su 'Orlovi' na vreme, posle 16 minuta igre je desni bek Nelson Semedo zatresao mrežu rivala usled strašno loše komunikacije golmana i štopera domaćina.

Prednost Benfike je duplirana nakon pet minuta igre u nastavku, odbrana Arouke je katarstofalno sbranila korner sa desne strane, dozvolivši Lisandru Lopezu da sa metra glavom ubaci loptu u mrežu.

Rezervista domaćina Gonzales je vratio svoj tim u igru samo što je kročio na teren, odličnim udarcem glavom smanjio prednost Benfike u 57. minutu meča, ali se rezultat do kraja nije menjao.

Od 'gomile' srpskih fudbalera iz redova portugalskog šampiona igrao je samo Ljubomir Fejsa. Bio je starter i proveo svih 90 minuta u igri.

Benfika je ovom pobedom preskočila gradskog rivala Sporting i zauzela čelo tabele, ali 'Lavovi' svoj meč četvrtog kola tek treba da odigraju.