subota 19.09.2015.
17:58

Uzbuđenja nije izostalo ni ovog popodneva na terenima Premijer lige..

BETA/AP Photo/Rui Vieira

Na utakmicama 6. kola Premijerl lige ovog popodneva je najuzbudljivije bilo na 'Britaniji' gde je Stouk ugostio Lester.

'Grnčari' su odlično otvorili utakmicu i posle 20 minuta igre imali dva gola prednosti. Strelci su bili Bojan Krkić i Džonatan Voters, ekipi Marka Hjuza se smešila prva pobeda u sezoni, ali su 'Lisice' u nastavku demonstrirale da njihov viskok palaman nije slučajan.

Nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu Rijad Marez je bio precizan sa penala, Alžircu je to bio peti prvenstveni gol čime je izbio na čelo liste strelaca.

Dvadeset minuta pre kraj napadač gostiju a Džejmi Vardi je izjednačio na 2:2, što je bio i konačan rezultat utakmice.

U birmingemskom derbiju, Vest Brom je odneo ceo plen sa 'Vila Parka'.

Junak pobede Pjulisovih 'Vrećica' bio je Saido Berahino, momak koji je nedavno izjavio da više neće igrati za VBA. Jedini gol na ovom gradskom derbiju pao je u 39. minutu meča.

Agonija Njuklasa nastavljena je i ovog vikenda, Votford je slavio kao gost na 'Sent Džejms Parku'.

'Svrakama' su 'Stršljenovi' zadali dva 'uboda', oba u režiji sjajnog Igaloa u 10. i 28 minutu.

Domaćin je smanjio prednost Votforda na isteku sata igre preko desnog beka Darila Janmata, ali gosti su do kraja sačuvali pobedu.

Ovo je treći poraz Njukasla u nizu, četvrti u sezoni, crno-beli ostaju na samo dva osvojena boda, Aleksandra Mitovića nije bilo ni u protokolu zbog suspenzije.

Sanderlendu je ostao fenjer u rukama zbog slabije gol razlike od lokalnog rivala sa severoistoka.

'Crne mačke' su danas poražene u Bornmautu, 'Trešnjice' su završile posao sa dva gola u prvih 10 minuta, strelci su bili Vilson i Riči.

Dodajmo i to da je Advokatova ekipa završila meč sa desetoricom na terenu, Jonas Kabul je pocrveneo 15-ak minuta pre kraja.

Ovog popodneva mreže su mirovale jedino u Svonsiju na 'Libertiju', gde je gostovao Everton.