Liverpul silovito do polufinala Liga kupa!

22:51

Vest Hem bez šansi.

EPA-EFE/TIM KEETON EDITORIAL

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u polufinale engleskog Liga kupa.

Liverpul je večeras na svom "Enfildu" savladao Vest Hem rezultatom 5:1, a golove za "crveni" postigli su Dominik Soboslaj, Kurtis Džons, Kodi Gakpo i Mohamed Salah, dok je Džerod Boven bio strelac jedinog pogotka za goste.

Poveo je domaćin u 28. minutu fantastičnim pogotkom sa velike udaljenosti Soboslaja.

Na 2:0povisio je Džons na asistenciju Darvina Nunjeza posle 11 minuta igre u drugom delu, da bi Gakpo dvadesetak minuta kasnije zatresao mežu Vest Hema i praktično rešio pitanje pobednika.

Šest minuta kasnije Vest Hem je smanjio na 3:1 golom Bovena, ali je to bilo sve od gostiju iz Londona.

Nije to bio kraj goleade na "Enfildu". Do kraja utakmice Liverpul je brojao do pet, a u strelce su se upisali Salah i još jednom raspoloženi Džons.