ponedeljak 09.09.2024.
22:45

Večerašnji mečevi u znaku favoriat.

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Fudbaleri Francuske pobedili su selekciju Belgije rezultatom 2:0, dok su Italijani savladali Izrael u gostima - 1:2.

Francuska je ponovo rutinski pobedila Belgijance, koji po ko zna koji put nisu bili dostojan rival Dešanovim izabranicima.

Meč je obeležio Osman Dembele, koji je upisao gol i asistenciju, a mogao je da ima i bolji učinak.

Francuzi su od starta krenuli ofanzivno i bili konkretniji tim, dok Belgijanci nisu uspevali da se odbrane.

U 29. minutu Francuzi su poveli, Dembele je šutirao, loptu je odbio golman Kastels, a na nju je naleteo Kolo Muani za 1:0.

Sve je bilo gotovo u 57. minutu kada je Dembele primio loptu od Kantea i nanizao nekoliko čuvara i potom je poslao pod prečku za nedostižnih 2:0.

Mogao je Dembele da upiše još jednu asistenciju, 15 minuta pre kraja lepo je proigrao Embapea, čiji je udarac nekako zaustavio Kastels.

Belgijanci su previše zavisili od De Brujnea, koji je imao nekoliko dobrih dubinskih lopti, ali bez opasnosti po gol Menjona.

U istoj grupi večeras su Italijani kao gosti na "Božik areni" u Budimpešti pobedili Izrael - 1:2.

Italijani su poveli u 38. minutu kada je Fratezi iskoristio asistenciju Dimarka i glavom pogodio malu mrežu.

U 62. minutu pogodio je i Moiz Ken posle udarca Raspadorija i odbitka od golmana, da bi u 76. Tonaliju gol bio poništen zbog ofsajd pozicije.

Izraelci su u poslednjim trenucima uspeli da postignu počasni gol i da uvedu meč u neizvesnu završnicu pošto je Abu Fani savladao Donarumu lepim volej udarcem, ali promene rezultata više nije bilo.

Italijani su odigrali još jednu dobru utakmicu i stigli do druge pobede, nakon što su prethodno savladali i Francuze.

Italija je lider sa šest bodova, Francuska i Belgija imaju po tri, Izraelci su bez bodova.