četvrtak 12.11.2020.
19:51

Kakva akcija za prolaz komšija.

EPA-EFE/ZURAB KURTSIKIDZE

Dobili smo novog učesnika narednog EURA - Severna Makedonija ispisala istoriju u Tbilsiju i minimalcem protiv Gruzije (1:0) osigurala plasman na smotri najboljih Starog kontinenta po prvi put.

U prvom delu igre Gruzija je imala inicijativu, ipak videli smo samo jednu opasnu šansu domaćina, Okriašvili ipak puca pored gola.

Na drugoj strani, pet minuta posle pokušaja Gruzije - Pandev sjajno šutira, ali golman Loria odlično reaguje. Sa 0:0 se i otišlo na pauzu. Po povratku reprezentacija Severne Makedonije preuzima kontrolu nad terenom.

Nije se dugo čekalo kako bi bolja igra Makedonaca donela rezultat. Akcija je krenula od Elmasa, veznjak Napolija je dugo lomio svog protivnika, lopta dolazi do Nestorvskog koji nalazi Pandeva a prekaljeni ofanzivac loptu šalje iza golmana Gruzije. Severna Makedonija vodi sa 1:0 od 56. minuta.

Gruzija se dosta mučila u nastavku, pokušavali su domaćini, ali nikako do prave šanse - gosti su bili kompaktni u odbrani i odbranili svoj istorijski plasman!