LN - Nemci videli novu ''laku konjicu'', Italijanima repriza finala!

petak 23.09.2022.
22:50

Mađarska igra ozbiljan fudbal.

EPA-EFE/FILIP SINGER

U okviru grupe 3 divizije A reprezentacija Mađarske priredila je veliko iznenađenje pobedom u gostima selekciju Nemačke sa 1:0

Jedini gol na meču postigao je Adam Salaj u 17. minutu i to na kakav način, petom posle kornera! Ter Štegen je bio nemoćan.

Mađari su posle ovog trijumfa sakupili 10 bodova i zauzimaju prvu poziciju pred poslednje kolo.

U drugoj utakmici ove grupe reprezentacija Italije savladala je na svom terenu Englesku sa 1:0 i tako poslala izabranike Gereta Sautgejta u B diviziju.

Gol odluke u reprizi finala Evropskog prvenstva postigao je Đakomo Raspadori u 68. minutu sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Engleska pred poslednje kolo zauzima poslednje mesto u grupi sa samo dva osvojena boda, dok se Italija posle ove pobede popela na drugo mesto na tabeli i još uvek ima šansu da se kvalifikuje za završni turnir Lige nacija u junu.

Odluka o pobedniku grupe pašće u direktnom okršaju između Italije i Mađarske koji je na programu za tri dana na stadionu ''Ferenc Puškaš''. U drugom meču snage će odmeriti reprezentacije Engleske i Nemačke.