LN: Švajcarska je orah čudnovat i jak, Eden Azar dobio oštru konkurenciju u porodici! Estonija slavi pobedu nad bivšim prvakom Evrope!

nedelja 18.11.2018.
22:37

Sjajna partija njegovog mlađeg brata Torgana naterala nas je da se zapitamo na trenutak.

EPA-EFE/ENNIO LEANZA

Večeras smo videli nekoliko iznenađujućih rezultata u poslednjem kolu Lige nacija.

LIGA A, GRUPA 2

U sjajnoj utakmici u Lucernu, Švajcarska je nakon velikog preokreta uspela da osvoji prvo mesto u svojoj grupi pobedivši Belgiju sa 5:2.

Gosti su poveli već u drugom minutu kada je Torgan Azar najavio svoje sjajno veče golom, da bi u 17. minutu fudbaler Menhengladbaha još jednom pogodio za velikih 2:0.

Međutim, usledio je potpuni preokret ekipe Vladimira Petkovića - prvo je Rikardo Rodrigez pogodio sa penala u 26. minutu, da bi rezultat poravnao Haris Seferović pet minuta kasnije.

Isti igrač je najavio pobedu svog tima novim golom u 44. minutu meča.

U drugom delu susreta, Belgijanci su pokušavali da izjednače, ali ih je Niko Elvedi dokusurio pogotkom u 62. minutu. Konačnih 5:2 postavio je Haris Seferović het-trikom u 84. minutu meča.

LIGA C, GRUPA 2

Mađarska je na svom terenu savladala Finsku sa 2:0, našim severnim susedima je pomoglo to što su se Finci već plasirali u viši rang, pa su golovima Adama Salaia u 29. minutu i Adama Nađa osam minuta kasnije obezbedili trijumf.

Grčka se propisno obrukala kod kuće pošto je izgubila od Estonije 1:0. Čovek odluke bio je Lambropulos u 44. minutu kada je nesrećno matirao svog čuvara mreže.