subota 19.12.2020.
18:02

Naši treneri i njihove ekipe danas se nisu proslavili.

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

U engleskom Čempionšipu se igraju mečevi 20. kola, a ekipe Redinga i Votforda, koje predvode srpski treneri - Veljko Paunović, odnosno Vladimir Ivić, doživele su poraze na gostovanjima.

Reding je gostovao ekipi Brentforda, u utakmici u kojoj je sve praktično bilo rešeno već za pola sata. Domaći su golovima Jensena i dvostrukog strelca Muemba poveli od 29. minuta sa 3:0, a Reding je tek sredinom drugog poluvremena uspeo da stigne do počasnog gola, pogotkom rezerviste Aluka koji je samo tri minuta ranije ušao u igru. Zanimljivo, bila je to jedina izmena koju je Paunović napravio u ovom meču.

Ovim porazom, Reding je pao na osmo mesto na tabeli sa 33 osvojena boda.

Ništa bolje nije prošao ni Ivićev Votford, koji je poražen rezultatom 2:0 od Hadersfilda. Kao i Reding, i Votford je veoma loše odigrao prvih pola sata meča. Hadersfild je u tom periodu postigao oba gola - najpre preko Kempbela, a Kapue je autogolom postavio konačan rezultat.

Votfordu je ovo četvrti poraz u sezoni, ostao je na petom  mestu na tabeli, sa bodom više od Redinga.