LŠ (GRUPA E) - Verner i Ejbraham lako protiv Rena, Krasnodar bez iznenađenja u Sevilji!

22:57

Ukupno osam golova viđeno je na Stamford Bridžu i Sančez Pishuanu.

EPA-EFE/Ben Stansall / POOL

Fudbaleri Čelsija i Sevilje opravdali su uloge favorita u grupi E zabeleživši pobede protiv Rena, odnosno Sevilje.

Londonski klub je protiv Rena upisao lagana tri boda slaveći sa ubedljivih 3:0 zahvaljujući dvostrukom strelcu Timu Verneru.

Nemački napadač je oba pogotka u prvom poluvremenu postigao sa penala.

Prvi nakon neopreznog starta Dalberta upravo nad njih, a Nemac je ignorišući pravilo o nešutiranju čoveka nad kojim je napravljen prekršaj preciznim udarcem savladao Gomisa.

Dalbert je ponovo bio tragičar u 41. minutu nakon igranja rukom posle pokušaja Temija Ejbrahama.

Bivši fudbaler Fiorentine i Intera je posle konsultacije VAR-a zaradio drugi žuti karton i isključen je iz igre.

Verner je ponovo uzeo loptu u ruke, ali je ovaj put udarcem po visini ponovo izašao kao pobednik protiv golamana Rena.

Već na startu drugog poluvremena Čelsi je poveo sa 3:0 nakon što je Ejbraham iz prve reagovao posle centaršuta Džejmsa donevši ubedljivu prednost domaćinu.

Čelsi je ovom pobedom stigao do sedmog boda i polovinu grupne faze dočekuje sa istim brojem bodova kao Sevilja.

Grupa E

Čelsi - Ren 3:0

Sevilja - Krasnodar 3:2

U drugom meču dana Krasnodar je bio na pragu iznenađenja u gostima protiv Sevilje, ali na kraju uprkos igraču više izgubio sa 3:2.

Gosti iz Rusije su u razmaku od samo četiri minuta postigli dva gola.

Prvo je talentovani napadač Magomed-Šapi Sulejmanov u 17. minutu postigao izuzetan pogodak levom nogom iz slobodnog udarca.

Samo minut kasnije isti fudbaler je pao u šesnaestercu domaćih, a sudija je nakon konsultacije VAR-a pokazao na penal.

Nepogrešivo ga je izveo iskusni Markus Berg i Krasnodar je poveo sa 2:0.

Već u 34. minutu Đulen Lopetegi izvršio je dvostruku izmenu poslavši na teren Oskara i Markosa Akunju, a samo osam minuta kasnije zaostatak je bio prepolovljen.

Žoan Žordan je centrirao u 42. minutu, a Ivan Rakitić je bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru i glavom poslao loptu u gol.

Razloga za zadovoljstvo nije bilo previše pošto je Hesus Navas u petom minutu nadoknade zaradio direktan crveni karton.

U drugom poluvremenu, uprkos igraču manje, Sevilja je stigla do potpunog preokreta u režiji dvostrukog strelca Jusufa En Nesirija.

Fudbaler koji je u 60. minutu ušao u igru, zatresao je mrežu samo devet minuta kasnije.

A najveće zasluge za pobedu Sevilje idu istom igraču, koji je u 72. minutu zakucao loptu u gol posle odbitka.

Ovom pobedom Sevilja je poput Čelsija stigla do sedmog boda i jasno je da već sada ove ekipe samo čudo može da odvoji od nokaut faze.