utorak 14.08.2018.
23:01

Viceprvak Holandije izborio je plasman u plej-of za plasman u Ligu šampiona.

EPA-EFE/JULIEN WARNAND

Fudbaleri Ajaksa slavili su na "Amsterdam areni" sa 3:0 (2:0) protiv Standard Liježa, te tako sa ukupnih 5:2 idu dalje.

Poveli su u 30. minutu, strelac je bio iskusni Hunltelar, na asistenciju Taljafika.

Samo četiri minuta kasnije, talentovani De Liht postiže gol na asistencijz Zijeha.

Bilo je jasno da težak zadatak čeka Standard, ali Belgijanci su se i u prvoj utakmici vratili iz deficita, te je Ajaks morao da bude oprezan.

"Kopljanici" ovoga puta ništa nisu hteli da prepuste slučaju, pa su na samom startu nastavka postigli i treći gol.

Najveće zasluge za ovaj pogodak idu na račun sprskog reprezentativca Dušana Tadića.

Bivši igrač Sautemptona se majstorskom fintom, u stilu Zinedina Zidana (Marseille turn), oslobodio čuvara, potom je na prvu ubacio loptu pred gol Standarda, gde je na pravom mestu bio Neres.

Do kraja nije bilo golova, te je Ajaks overio plasman u narednu fazu, gde će igrati protiv Dinamo Kijeva.

Ovo su parovi plej-ofa za plasman u Ligu šampiona.

Ajaks (Holandija) - Dinamo Kijev (Ukrajina)