sreda 19.08.2020.
21:58

Jedan od najzanimljivijih susreta prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona odigran je u Podgorici.

Epa/Salvatore di Nolfi

Put ka grupnoj fazi Lige šampiona već večeras je završen za ekipu Budućnosti. U meču prvog kola kvalifikacija šampion Crne Gore je večeras poražen na svom terenu sa 3:1 od bugarskog Ludogoreca.

Gosti su vrlo brzo stekli dva gola prednosti, Higinio u 12. i Čibota u 25. minutu tresli su mrežu Podgoričana, koji se i pored tog ranog šoka nisu predavali.

Nadu domaćima vratio je Ćuković već u 31. minutu, kada je smanjio na 2:1 i nada da bi Budućnost mogla do iznenađenja trajala je do poslednjih trenutaka meča. Ipak, u nadoknadi vremena Oliveira-Sousa je potvrdio trijumf Ludogoreca i postavio konačnih 3:1.

Šampion Crne Gore takmičenje nastavlja u kvalifikacijama za Ligu Evrope, a protivnika u drugom kolu će saznati 31. avgusta.

Za to vreme, šampion BiH, ekipa Sarajeva uspela je da prođe u drugo kolo. Sarajlije su gostovale velškom Konas Kiju i trijumfovale sa 2:0, a oba gola postigao je Benjamin Tatar, u 16. i 65. minutu susreta.

Rival ekipi Sarajeva u drugom kolu biće beloruski Dinamo Brest.

Večeras je plasman u drugo kolo izborio i moldavski Šerif, koji je na svom terenu savladao Folu Eš iz Luksemburga.