Autor: Beta Beta
utorak 06.08.2019.
21:57
Izvor: Beta

Fudbaleri PAOK-a i Ajaksa odigrali su večeras u Solunu neršeno 2:2, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

AP Photo/Frank Augstein

Ajaks, polufinalista iz prošle sezone, poveo je na Tumbi u desetom minutu golom Hakima Zijeha, ali je PAOK do kraja prvog poluvremena preokrenuo rezultat.

Prvo je u 32. minutu izjednačio Čuba Akpom, a prednost domaćem timu doneo je Leo Matos sedam minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Klas Jan Huntelar u 57. minutu.

Fudbaleri Karabaga slavili su gostima protiv APOEL-a sa 2:1. Strelci za pobednički tim bili su Mahir Emreli i Magaje Geje, dok je jedini pogodak za kiparski tim postigao Giorgos Merkis u samom finišu meča.

Revanš utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona na programu su naredne nedelje.