LŠ (kval.): Prijović zna kako sa Švajcarcima, Solun slavi!

utorak 24.07.2018.
21:44

Grci imaju prednost protiv favorizovanog Bazela.

Epa/Sotiris Barbarousis

U drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona fudbaleri Paoka slavili su na domaćem terenu protiv Bazela rezultatom 2:1.

Poveli su Grci fantastičnim pogotkom Hozea Kanjasa u 32. minutu kada je čuvar mreže Švajcaraca mogao samo da paradom ulepša pogodak.

Ekipa iz Soluna je nastavila sa napadima i u drugom poluvremenu što im se isplatilo u 80. minutu.

Sačekao je reprezentativac Srbije Aleksandar Prijović asistenciju Limniosa i sjajno zahvatio loptu sa nešto više od deset metara donevši svom timu kapitalnu prednost.

Ipak, sreću je "pokvario" Alban Ajeti koji je dva minuta posle gola Prijovića smanjio na 2:1 i tako sačuvao nadu Bazela da mogu do prolaska u narednu rundu.

Pobednik ovog dvomeča će se u trećoj rundi kvalifikacija sastati sa moskovskim Spartakom.