LŠ (kval.) - Seltik šokirao, veliko iznenađenje i u Varšavi, Sulejmani pogurao prvaka Švajcarske!

sreda 26.08.2020.
22:57

Nekoliko šokantnih rezultata u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

EPA-EFE/Matt Childs / POOL

Fudbaleri Crvene zvezde juče su obezbedili plasman u treće kolo pobedom u Tirani od 1:0, isto je uradio i PAOK, koji je bio prilično ubedljiv protiv Bešiktaša.

Danas su odigrani i ostali mečevi drugog kola kvalifikacija, a videli smo nekoliko šokantnih rezultata.

Počelo je dramom u Holandiji, AZ je nakon produžetka savladao Plzenj sa 3:1 (1:1).

Vodili su gosti iz Češke sve do petog minuta nadoknade, kada je golman Hruška skrivio penal.

Precizan je bio Kopmejeners, otišlo se u produžetke, da bi u dodatnih 30 minuta AZ postigao dva pogotka.

Gudmundson je najpre je u 98. minutu preokrenuo rezultat, potom je 20 minuta kasnije i otklonio sve dileme drugim pogotkom.

Molde (potencijalni rival Zvezde) je nakon preokreta savladao Celje u Sloveniji sa 2:1, dok je Karabag kod kuće bio bolji od Šerifa iz Tiraspolja sa 2:1, jedan od strelaca u pobedničkoj ekipi bio je i Uroš Matić (gol iz penala u 22. minutu).

Nije bilo iznenađenja u Litvaniji, Makabi iz Tel Aviva je savladao Suduvu sa 3:0, bečki Rapid je slavio u Zagrebu protiv Lokomotive i srušio snove Dinamovoj filijali, bilo je 1:0 u korist tima iz Austrije.

Ludogorec je poražen i to u Razgradu, prvak Danske Midtjiland (potencijalni rival Zvezde) je slavio golom Žuniora Brumada u 78. minutu.

Mesi

Dinamo Brest (potencijalni rival Zvezde) je izbacio ekipu Sarajeva, slavili su kod kuće Belorusi sa 2:1, a iznenađenje smo videli i u Poljskoj, Legija je poklekla protiv Omonije (potencijalni rival Zvezde).

Sastav sa Kipra slavio je sa 2:0 (0:0) nakon produžetka, a Poljaci su od 56. minuta imali igrača manje, kada je Levčuk zaradio drugi žuti karton.

U drugom minutu prvog produžetka su poveli preko Gomeza (sa bele tačke), da bi Santos postavio konačan rezultat u 107. minutu utakmice.

Ekipa Aleksandra Vukovića je tako doživela težak udarac, nije pomogao ni reprezentativac Srbije Filip Mladenović, koji je na terenu proveo čitav meč.

Jang Bojs je bio siguran protiv Klaksvika sa Farskih ostrva, slavili su sa 3:1, a strelac drugog pogotka za prvaka Švajcarske bio je i Miralem Sulejmani.

Verovatno i najveće iznenađenje večeri dogodilo se u Glazgovu, gde je ekipa Ferencvaroša (potencijalni rival Zvezde) u 90 minuta bila bolja od Seltika.

Ekipa Nila Lenona poražena je od Mađara sa 1:2 (0:1).

Gosti su poveli u sedmom minutu preko Sigera, da bi se sa 0:1 otišlo na odmor.

Nakon osam minuta igre u nastavku Kristi je poravnao rezultat i stekao se utisak da će Seltik okrenuti meč u svoju korist.

Ipak, svojevremeno velika želja Partizana Tokman Nguen, postigao je pogodak u 75. minutu i vratio prednost ekipi Fernecvaroša.

Do kraja su gosti izdržali, te idu u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, Seltik će u kvalifikacije za Ligu Evrope.

AZ Alkmar - Plzenj 3:1 (1:1 (0:0))*
Celje - Molde 1:2 (1:0)
Karabag - Šerif Tiraspolj 2:1 (1:0)
Suduva - Makabi Tel Aviv 0:3 (0:1)
Lokomotiva Zagreb - Rapid Beč 0:1 (0:1)
Ludogorec - Midtjiland 0:1 (0:0)
Dinamo Brest - Sarajevo 2:1 (1:1)
Legija - Omonija 0:2 (0:0)*