LŠ kvalifikacije - Maribor ide dalje, Ludogorec ispao posle velike drame

Autor: Boban Filipović
sreda 02.08.2017.
22:31

Prvak Slovenije preko prvaka Islanda stigao do plej-ofa, dok je šampion Bugarske prokockao veliku priliku...

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Sa dva 'minimalca', na 'Ljudskom vrtu' i na Islandu, Maribor je eliminisao Hafnarfjordur.

U ravanšu na Islandu domaći su imali aktivan rezultat sve do sudijske nadokande, kada im je presudio Tavares - 0:1.

U isto vreme u Bugarskoj, Ludogorec je već u 33. minutu golovima Vandersona anulirao prednost Hapoel Ber Ševe iz prvog susreta, koji je šampion Izralea dobio sa 2:0.

Nakon desetak minuta igre u nastavku Ludogorec je preko Marselinja poveo sa 3:0, imao rezultat koji ga vodi dalje, ali Gadir samo pet minuta kasnije postiže gol, koji, ispostaviće se, rešava ovaj dvomeč.

U finišu je viđena prava drama, prvo je Ogu promašio penal za goste u 86. minutu, a onda su nepunih 120 sekundi kansije Izraelci ostali sa igračem manje, Oana je dobio drugi žuti karton. Ipak, do kraja meča promene rezultata nije bilo, ostalo je 3:1, a u poslednjim trenucima nervozni Marselonjo je dobio crveni karton, pa su i Bugari završili meč sa desetoricom.