LŠ, kvalifikacije - Silni ''Građani'', Pavlović junak Kopenhagena!

utorak 16.08.2016.
22:53

Odigrane prve utakmice poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Favoriti ubedljivi, pogotovo Mančester Siti u Bukureštu,

BETA/AP Photo/Jon Super

Najubedljiviju pobedu večeras ostvarili su fudbaleri Mančester Sitija, koji su kao gosti deklasirali Steauu sa 5:0!

Imajući u vidu da je Kun Aguero promašio dva penala u ovoj utakmici, može se reći da su domaći još i dobro prošli.

David Silva je već u 13. minutu doveo goste u vođstvo, a Aguero je za promašene penale tokom prvog poluvremena, iskupio u 41. minutu, pogotkom za 0:2.

Tek što je počelo drugo poluveme, Nolito je postigao i drugi gol, a u finišu još dva gola Aguera za het-trik i konačnih 0:5!

Aleksandar Kolarov je ponovo bio u startnoj postavi Sitija, ovoga puta na levom beku, ali je u centru pažnje od naših Andrija Pavlović!

On je svojim golom doneo pobedu Kopenhagenu, koji je na svom terenu sa 1:0 savladao ekipu kiparskog APOEL-a.

Strelac je bio i Miralem Sulejmani za švajcarski Jang Bojs, ali je njegov pogodak bio slaba uteha Švajcarcima koji su na kraju poraženi na svom terenu od Menhengladbaha sa 3:1.

Njegov, kao i gol Pavlovića za Kopenhagen, možete da pogledate OVDE.

Preostale dve utakmice završene su bez pobednika. Dinamo je u Zagrebu igrao 1:1 sa Salcburgom, baš kao i Ajaks u Amsterdamu protiv Rostova. Naš Nemanja Gudelj odigrao je svioh 90 minuta u domaćem timu.