23:48

Neočekivani rezultati u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Sportske.net/Aleksandar Obrenović

U okviru kvalifikacija za Ligu šampiona favoriti su potpuno podbacili. Jedini koji su opravdali očekivanja su Maribor i Rozenborg, ostali su bili ispod svog nivoa.

U derbiju prvog kola BATE Borisov je na svom terenu dočekao Pjast, šampiona Poljske, a gosti su poveli golom Paržišeka u 36. minutu. Izjednačenje domaćinu je doneo Dragun u 64. minutu utakmice. Četvorica srpskih fudbalera su danas nastupili za BATE, to su Dubajić, Filipović, Milić i Simović.

Šerif je najneprijatnije iznenadio pošto je poražen sa 0:3 na svom terenu od gruzijskog tima Saburtalo, a u još jednom derbiju prvog kola Ferencvaroš je bio bolji Ludogoreca rezultatom 2:1.

Sutjeska je prijatno iznenadila pošto je golom Kojaševića stigla u 5. minutu nadoknade do izjednačenja. Bio je to fenomenalan gol.