LŠ - Može Totenhem i bez Kejna, Dortmund razbijen u drugom poluvremenu!

sreda 13.02.2019.
22:53

Ubedljiva prednost ''Sparsa'' pred revanš na ''Vestfalenu''.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Lakše nego što se očekivalo, ekipa Totenhema je večeras trijumfovala na ''Vembliju'' protiv Dortmunda u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Tim Maurisija Poketina slavio je rezultatom 3:0, posle sjajne igre u drugom poluvremenu!

Prvi deo igre nije bio preterano uzbudljiv. Prvu priliku imali su domaći u sedmom minutu preko Lukasa Mure. Pola sata kasnije, dobra akcija domaćih, na kraju Son je pokušao iskosa sa leve strane, ali Burki je odbio ovu loptu i otklonio opasnost.

U samom finišu prvog poluvremena, Sančo je odlično centrirao sa desne strane, Zagadu je zahvatio loptu, a Ljoris je uspeo da sačuva svoju mrežu odličnom intervencijom. Najbolja prilika za Dortmund...

Ali, tek što je počelo drugo poluvreme, Totenhem je poveo. Hakimi je izgubio loptu u blizini kaznenog prostora, Vertongen je osvojio loptu, odlično centrirao, a Son udarcem glavom pogodio mrežu - 1:0.

Isti akteri u glavnim ulogama i u 63. minutu, ponovo Vertongem centrira, Son u novoj šansi, ali ovog puta je iznudio samo korner.

Očekivao se nekakav odgovor gostiju, ali umesto toga, Totenhem u finišu stiže do ubdljivog trijumfa.

Posle novog kiksa Hakimija u 83. minutu domaći su duplirali prednost. Orije je odlično cenhtrirao sa desne strane, Vertongen je umakao pažnji Hakimija i zakucao loptu u mrežu - 2:0.

Do kraja, mogao je Gereiro da postigne jedan, ali vredan gol za goste, bio je zamalo neprecizan, ostalo je 3:0.

Stadion: Vembli
Sudija: Manuel Lahoz (Španija)

TOTENHEM (3-4-2-1): Ljoris - Aldervejreld, Sančez, Fojt - Orije, Vinks, Sisoko (Vanjama od 90.), Vertongen - Eriksen, Lukas Mura (Ljorente od 84.) - Son (Lamela od 90).

BORUSIJA (4-3-3): Burki - Hakimi, Toprak, Zagadu (Šmelcer od 77.), Dijalo - Dilejni, Vitsel, Daud - Sančo (Gereiro od 88.), Gece, Pulišić (Larsen od 87.)