utorak 17.09.2019.
22:55

Lampard startovao porazom na debiju u LŠ.

EPA-EFE/NEIL HALL

Valensija slavila minimalnim rezultatom na "Stamford Bridžu", Ten Hagovi puleni lako savladali Lil, Verner srušio Benfiku za 2:1.

Ajaks - Lil 3:0

Ajaks je ugostio vicešampiona Francuske, ali je postojao samo jedan tim u Amsterdamu.

Ziješ je odmah napravio pometnju među gostujućim igračima, Marokanac pogađa stativu u 14. minutu, ali već četiri minuta kasnije stoji 1:0 za domaći tim.

Kvinsi Promes koristi odličan centaršut Taljafika i glavom dovodi "kopljanike" u prednost. Imao je Holanđanin još jednu priliku do kraja poluvremena, sa druge strane Onana brani sjajnu šansu Ikonea te se na pauzu odlazi sa minimalnom prednošću domaćina.

U drugom delu igre puleni Ten Haga postižu dva gola u roku od dvanaest minuta i stavljaju tačku na meč. Prvo je Edson Alvarez u 50. minutu sjajno prošao po desnoj strani iskoristivši asistenciju Neresa da bi Taljafiko u 62. miinutu uz asistenciju zabeležio i gol posle kornera u 62. minutu.

Dušan Tadić je odigrao svih devedeset minuta kao kapiten Ajaksa.

Čelsi - Valensija 0:1

U drugom meču grupe H, Čelsi je ugostio Valensiju.

"Plavce" maltene na samom početku zadešava peh pošto je Mejson Maunt morao napolje već u 15. minutu posle starta Kokelana. Do kraja poluvremena beležimo dve prilike Vilijana, ali je siguran na golu bio Jasper Silesen.

Drugi deo karakteriše blaga inicijativa "plavaca", ali ipak gosti stižu do gola. Igrao se 75. minut kada je Pareho uposlio Rodriga iz slobodnog udaraca, napadač "slepih miševa" beži odbrani Čelsija i dovodi goste u vođstvo.

Rezervista Barkli je preuzeo ulogu tragičara samo šest minuta po ulasku na teren. Engleski reprezentativac je u 87. minutu promašio penal za izjednačenje.

Benfika - RB Lajpcig 1:2

Benfika je u okviru drugog meča grupe G ugostila RB Lajcpig.

De Tomas je zabeležio dobru šansu za domaći tim u prvom delu igre da bi period posle pauze u potpunosti pripao gostima iz Nemačke. Poulsen je propustio šansu po povratku na teren da bi Timo Verner stupio na scenu sa dva gola u deset minuta.

Prvo je mladi Nemac veoma precizno šutirao u 69. minutu da bi u 78. minutu iskoristio šansu koja se ne promašuje.

Benfika je uzvratila samo pet minuta posle toga, Silva je uposlio Seferovića za gol u 85. minutu, ali to je bilo sve od portugalskog tima u kojem je Fejsa odigrao svih devedeset minuta.

Drugi meč grupe G se igrao u ranijem terminu, utakmica u Lionu se završila nerešenim rezultatom 1:1.