subota 22.08.2020.
20:07

I omladinska Liga šampiona ušla je u samu završnicu.

EPA/CRISTOBAL HERRERA

Večeras su odigrani polufinalni susreti završnog turnira U19 Lige šampiona u Nionu, a epilog je da će se za titulu boriti Benfika i Real Madrid!

U prvom polufinalu Benfika je ubedljivo savladala ekipu Ajaksa, rezultatom 3:0. Arauho je u 42. minutu doveo tim iz Lisabona u vođstvo, a u nastavku su svojim golovima Embalo u 75. i  Dantas u 79. minutu iz penala dotukli rivala.

Nešto više neizvesnosti bilo je u drugom polufinalu, u kome je Real Madrid savladao Salcburg sa 2:1.

Ekipa koju sa klupe predvodi legendarni Raul Gonzales povela je već posle četiri minuta igre, kada je mrežu austrijskog tima pogodio ''devetka'' Madriđana Huan Latasa, a prednost Reala duplirao je Migel Gutijeres u 32. minutu. Kod oba gola u ulozi asistenta bio je vezists Marvin.

Početkom drugog poluvremena Salcburg je smanjio na 2:1, golom Sučića iz jedanaesterca, ali više od toga ovaj tim nije mogao večeras.