nedelja 11.03.2018.
14:56

U okviru 30. kola škotskog Premijeršipa, odigran je veliki derbi.

EPA-EFE/ROBERT PERRY

Izabranici Brendana Rodžersa slavili su na gostovanju velikom rivalu, ekipi Glazgov Rendžersa, rezultatom 2:3 (2:2).

Poveli su domaći fudbaleri već u trećem minutu, strelac je bio Vindas.

Ipak, Seltik je ubrzo poravnao, Forest pronalazi Rogića, a ovaj u 11. minutu postiže gol za 1:1.

Rendžers vraća prednost 15ak minuta kasnije, strelac je ovoga puta bio Kandejas.

Musa Dembele se ipak postarao da Seltik na odmor ne ode sa golom zaostatka, Francuz postiže gol u nadoknadi vremena, na asistenciju kapitena Brauna i poravnava rezultat u pravi čas.

U nastavku, nakon nekih 12 minuta, fudbaler iz BiH Jozo Simunović dobija direktan crveni karton, zbog udaranja laktom protivničkog fudbalera, Seltik je ostao sa desetoricom.

To ih nije sprečilo da 12 minuta kasnije dođu do prvog vođstva na utakmici, sjajno je rezervista Eduar prošao, namestio se na udarac u kaznenom prostoru Rendžersa i zatresao mrežu Foderingema za 3:2.

Seltik nekako uspeva da se odbrani do kraja susreta, bilzu gola bio je Alfredo Morelos u 89. minutu, ali je mladi Kolumbijac pogodio levu stativu, te je Rendžers ostao bez bodova u velikom derbiju.

Tako "Hupsi" ostaju prvi sa 67 osvojenih bodova, devet više od Rendžersa, uz utakmicu manje od velikog rivala.