Luis Enrike saopštio spisak, da li je ovo najjača Španija?
Paklena ekipa.
Povezane vesti
Tuhel sprema potres na Ostrvu, Engleska na Mundijalu bez najskupljeg!?
Infantino ima i dalje poverenje u Meksiko uprkos nasilju širom zemlje
Odjeknula izjava gospodina Dešana o finalu u Kataru: "Zaista to mislite?!"
Pre pet godina se oprostio od reprezentacije Češke kao kapiten, sada se vraća da izbori Mundijal!
Selektor fudbalske reprezentacije Španije objavio je danas spisak igrača na koje računa za četiri utakmice u Ligi nacija u junu.
Na spisku od 25 igrača nalazi se i fudbaler Barselone Ansu Fati koji zbog povreda nije igrao za nacionalni tim još od utakmice Lige nacija protiv Ukrajine u oktobru 2020. godine.
"Fati je poseban slučaj. Nećemo rizikovati s njim. Nije igrao mnogo u poslednje vreme. Želimo da ga vidimo kako trenira i da ponovo stekne samopouzdanje. On je važan igrač i želimo da ponovo bude na svom najboljem nivou", rekao je Enrike.
U reprezentaciju se vratio i napadač Real Madrida Marko Asensio, koji je poslednji put za Španiju igrao novembra 2020. godine, odnosno u porazu od Nemačke sa 6:0 u Ligi nacija.
"Tačno je da ne igra mnogo u svom klubu, ali važno je šta ovde radi sa nama", rekao je Enrike.
U nacionalni tim je prvi put posle Evropskog prvenstva prošle godine pozvan i vezista Liverpula Tijago Alkantara. Tijago se povredio na poslednjoj utakmici Liverpula u Premijer ligi, ali je Enrike rekao da povreda izgleda nije ozbiljna.
Na Enrikeovom spisku je i Serhio Buskets, koji je propustio poslednje okupljanje zbog povrede, a nema Pedrija, Mikela Ojarzabala, Jeremija Pina, Djerara Morena, Davida de Hee.
Fudbalska reprezentacija Španije, koja je izgubila prošlogodišnje finale Lige nacija od Francuske, prvu utakmicu u Grupi 2 igraće u Sevilji 2. juna protiv Portugala.
Tri dana kasnije igraće protiv Češke u Pragu, potom će 9. juna gostovati Švajcarskoj i, na kraju, 12. juna dočekuje Češku u Malagi.
Fudbaleri Španije okupiće se 30. maja u Madridu.
Spisak:
Golmani: Unai Simon (Bilbao), Robert Sančes (Brajton), David Raja (Brentford);
Defanzivci: Injigo Martines (Bilbap), Pau Tores (Viljareal), Dani Karvahal (Real Madrid), Djordi Alba, Erik Garsija (Barselona), Ejmerik Laport (Mančester Siti), Cezar Aspilikueta, Markos Alonso (Čelsi);
Vezisti: Serhio Buskers, Gavi (Barselona), Koke, Markos Ljorente (Atletiko Madrid), Rodri (Mančester Siti), Tijago Alkantara (Liverpul), Karlos Soler (Valensija);
Napadači: Alvaro Morata (Juventus), Marko Asensio (Real Madrid), Raul de Tomas (Espanjol), Dani Olmo (Lajpcig), Pablo Sarabia (Sporting), Ansu Fati i Feran Tores (Barselona).

0 Komentara