nedelja 13.08.2023.
20:10

Volfsburg slavio sa 6:0, ali rezultat nije bio u prvom planu.

AP Photo/Ciaran Fahey

Fudbalski klub Makabi Berlin danas je postao prvi jevrejski tim koji se takmičio u Kupu Nemačke, a u prvom kolu izgubio je na svom terenu od Volfsburga sa 0:6.

Makabi je petoligaš, a danas je igrao protiv bundesligaša, koji je do devetog minuta imao dva gola prednosti, zahvaljujući strelcima Lukasu Nmeči i Jonasu Vindu.

U drugom poluvremenu golove su postigli još dvostruki strelac Tijago Tomas, Janik Gerhart i Ridl Baku.

Volfsburg je mogao da postigne još golova, ali je dobro branio domaći golman Džek Krauze.

Makabi su 1970. godine osnovali članovi zajednice koji su preživeli holokaust, a klub je stekao pravo da igra u prvom kolu Kupa Nemačke osvajanjem Kupa Berlina.

"U utakmici ne bi trebalo da bude ničeg istorijskog. U 90 minuta ili više, u pitanju je ko će pobediti u fer i sportskom takmičenju - ništa više. Ovakvi trenuci donose magiju koju bih češće poželeo u našem svakodnevnom životu", rekao je lider Centralnog saveta Jevreja u Nemačkoj Jozef Šuster.