"Matador" ukrao Gengamu pobedu u Parizu

Autor: Boban Filipović
nedelja 29.04.2018.
22:55

Bretanjci su na 15 minuta pre kraja vodili sa 2:0 na 'parku prinčeva', ali kući nose samo bod zbog Edinsona Kavanija.

EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Na spuštanju zavese na 35. kolo Lige 1, Pari Sen-Žermen i Gengam su remizirali rezultatom 2:2.

Iako ovaj meč nije imao nikakav takmičarski značaj za "svece", s obzirom da je titula već obezveđena, najbolji francuski tim nije dozvoli sebi da izgubi na svom terenu.

Gosti su poveli u poslednjim trenucima prvog poluvremena, Blas je bio strelac, a kada je Žimi Brijan sredinom drugog dela igre duplirao prednost "mirisalo" je na prvi poraz PSŽ-a ove sezone u Ligi 1 na 'Parku Prinčeva'.

Međutim, Edinson Kavani se pobrinuo da se to ne dogodi.

Urugvajac je u 75. minutu smanjio na 1:2 pošto je bio precizan sa "bele tačke", a sedam minuta kasnije je svojim drugim golom na utakmici izjednačio na 2:2, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Sa ova dva gola, "El Matador" je postao najbolji strelac Pari Sen-Žermena u Ligi 1.

Fudbaleri Gengana će sigurno žaliti što nisu uzeli skalp najboljoj ekipi u Francuskoj na njenom bunjištu i što su propustili priliku da skoče na osmo mesto na tabeli, ali im ostaje satiskakcija što su jedini tim u LIgi 1 koji ove sezone nije poražen u Parizu.