Mbape za 17 minuta do het-trika i plasmana u osminu finala Kupa

23:06

PSŽ ubedljiv zahvajujući jednom čoveku.

V
V

Fudbaleri PSŽ-a pobedili su večeras Van rezultatom 4:0 i tako obezbedili plasman u osminu finala Kupa francuske.

Kilijan Mbape je bio zvezda večeri, pošto je postigao het-trik za "svece" i tako nastavio uspešno i u novoj godini.

Paižani su poveli golom Kimpebea koji je posle centaršuta glavom poslao loptu u mrežu posle pola sata igre.

U međuvremenu meč je prekinut na nepunih 60 sekundi jer  iznad stadiona proleteo dron, pa je sudija sačekao da se situacija reguliše, što se brzo desilo.

Po povratku na teren, Parižani su nastavili dominaciju nad timom iz četvrti lige Francuske, a sve golove u drugom delu postigao je jedan čovek.

Mbape se prvi put upisao u 59. minutu kada je pobegao odbrani Vana i šutirao, a lopta je prvo zakacila golmana koji istrčao, pa ušla u gol.

Posle 10-ak minuta Francuz je sa ivice kaznenog prostora šutirao i promenio rezultat na 3:0.

Pobeda je potvrđena u 77. minutu kada je Dina dodao do Mbapea koji je poslao loptu u praznu mrežu.