Mesi het-trikom za 17 minuta obeležio jubilej, Argentina brojala do sedam!

sreda 29.03.2023.
08:14

Šou Lionela Mesija i drugova.

EPA-EFE/Juan Ignacio Roncoroni

Fudbaleri Argentine nisu bili baš gostoljubivi pošto su noćas pobedili Kurakao rezultatom 7:0 u prijateljskom susretu.

Meč je obeležio Lionel Mesi koji je postigao het-trik u prvom poluvremenu, a to su bili njegovi 100, 101. i 102. pogodak u dresu Argentine.

Skalonijevi izabranici su se poigravali sa znatno slabijim rivalom i mogli su da postignu još nekoliko pogodaka, jer su imali čak 27 udaraca ka golu.

U 20. minutu Mesi je iskoristio asistenciju Lo Selsa, a potom je Nikolas Gonzales duplirao vođstvo. Mesi je na asistenciju Gonzalesa pogodio u 33. minutu, potom je u 35. asistirao Encu Fernandezu i potom u 37. zaokružio svoj het-trik.

Skaloni je u nastavku napravio nekoliko promena, a još dva gola pala su u samom finišu. Di Marija je pogodio iz penala u 78. minutu, a konačnih 7:0 postavio je Montijel u 87. posle Dibaline asistencije.