subota 09.11.2019.
22:58

Veče na Kamp Nou u znaku argentinskog čarobnjaka.

Beta/AP Photo/Emilio Morenatti

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 13. kolašpanske Primere, Barselona je pred svojim navijačima ubedljivo savladala Seltu sa 4:1 i ponovo je na vrhu tabele, doduše sa istim brojem bodova kao i Real Madrid.

Leo Mesi je obeležio utakmicu svojim najnovijim het-trikom, ukupno 34. u Primeri, po čemu se izjednačio sa Kristijanom Ronaldom iu nastavku sezone će imati priliku da dodatno podigne ovu lestvicu.

Barsa je na vodeći gol čekala do 23. minuta, kada je jedan igrač gostiju igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Mesi je bio precizan sa bele tačke - 1:0.

A samo tri minuta pošto je počelo drugo poluvreme, Mesi je stigao do het-trika i praktično rešio pitanje pobednika. I ponovo iz majstorski izvedenog slobodnog udarca - 3:1!

-
-

43 Komentara

Steffmajster
Sunday, 10.11.2019
11:51

Messi "faulira" (nije bio faul) i dobija zuti i Selta slobodni udar, nakon koga Selta izjednacuje rezultat i pojedini fanovi reala koji komentarisu ovde, dozivljavaju takav izliv dopamina i osecaju se kao na sedmom nebu... ali majstor nakon toga, radi sta radi i postavlja stvari na svoje mesto po ko zna koji put :))

deki trbic
10:21

A kolko Kmessi igra u PL? Celu karijeru.... a Ronaldo igrao 9 sezona....tolko o tome

Amalainter
09:58

Da..ajde da uporedimo koliko sezona je odigrao Mesi a koliko Ronaldo, koliko minuta je kome bilo potrebno za taj broj..Pa Ronaldo je miljama ispred njega..

Ronaldinjo_10
09:16

Nevjerovatno je da Barsa ove sezone, bar na papiru, ima 30% jaču ekipu, a tu prije svega mislim na De Jonga i Grozmana koji su top klasa, a igraju 50% lošije. Valverde definitivno nije trener sa autoritetom i za velika djela. Covjek nije bio u stanju da razigra Kutinja i Dembelea, a sada isto radi i sa Grizmanom i De Jongom, koji su jedva na 50% svojih mogućnosti. Pike, koji već neko vrijeme igra kao rekreativac u balon sali, očigledno ima doživotnu pretplatu na prvih 11, Rakitic koji je extra igrac dobija minute na kašičicu i vjerovatno će otići u januaru. Ne kažem da bi trebao biti starter, ali definitivno mora više da igra. Na kraju Umtiti koji je takođe top štoper (brz, jak, dobar u skoku) grije klupu Lengleu i Pikeu koji bi od Javora primili go. Ne smijem ni da zamislim šta bi sa ovakvim fondom igrača uradili Klop ili Gvardiola, vjerovatno bi završili sezonu sa svim pobjedama. Sramota je da tim od milijardu igra ovako jalovo i bezidejno, neka se ne uvrijede fanovi Barse, ovo je činjenica.

Marko HM
03:40

Kada Mesi bude završio svoju fudbalsku misiju...
Nastavi dalje.

El Clásico leyendas
02:39

izjednacio se sa Ronaldom po het trikovima a igra 6-7 sezona duze u La Ligi.

Don Andres
Tuesday, 12.11.2019
14:02

a inace se od 16. do 22. godine svi igraci nadaju het trikova (messiju su racunali taj period takodje) ( : ronaldo je u realu imao 450 golova i 119 asistencija, messi u tom istom periodu 472 gola i 176 asistencija ( ;

19:08

izmedju 2006 i 2009 pa od 2018 na ovamo . to su vec 5 sezona drugar. a i taj podatak ti nije tacan jer da jeste ne bi Ronaldo imao bolji lal liga goal ratio od Messija i ne bi brze postigao 100 golova za Real u LS nego Messi za Barcu.

Badr Hari
18:14

I ti se se izjednačio sa Baronom Minhauzenom, s' tim što je on trajao 77 godina, a ti tek 10-12. 😂😂😂

Carmelo99
01:18

Najbolji ikad, kraj.

Badr Hari
00:20

Ne samo da se izlizanom ovo neće svideti nego će nam ovo potpuno upropastiti našu maskotu Clasicosa, kome su Messijevi promašaji i ispadanje Barse iz LŠ jedini uspesi u životu u poslednjih par godina, od kako je njegov idol otišao u penziju. 😂😂😂

19:43

pa ti si jedan od onih sto se bavi Ronaldovim zivotom . jer nema nikakvu prespektivu u svom zivotu.

Thursday, 14.11.2019
22:00

jeste ja komentarisem svaku desetu vest vezanu za njih a ti bas svaku . jer spadas u tu grupu koja nema nikakav plan u zivotu i nikakvu mogucnost u zivotu. za 10 godina ces naci nekog drugog da hejtujes.

Badr Hari
00:16

Očigledno još nisi naučio značenje reči 'perspektiva', jer da jesi nikada je ne bi upotrebljavao u bilo kom kontekstu, sa obzirom da ti je branjenje lika i (ne)dela tvoga idola i pljuvanje po Messiju jedina perspektiva do kraja života. 😂😂😂

Rise up
00:15

Mesi pola covek - pola slobodni udarac 😀

P. S.
00:11

Očajna igra Barse u prvom poluvremenu (bez ijedne šanse), loša u drugom (uz par pokušaja stvaranja šansi), sa druge strane Selta bez šansi = 5 golova... pre svega zahvaljujući sjanim Messijevim slobodnim udarcima, penalu, jednoj odbijenoj lopti do Busquetsa i odličnom slobodnjaku Olaze. Na polovini Selte su igrali Messi, Artur i De Jong, a ostali ili nisu ili bolje da nisu. Ako se Semedo nije povredio onda bolje i da ne komentarišem izmenu velikog maga još na početku utakmice.

Za nas gledanje, a za većinu Barsinih fudbalera igranje se svodi na čekanje da Messi nešto uradi iz igre ili slobodnjaka. Mučno mi je više da gledam Dembelea i Grizmana na terenu.

_mladenq
13:57

bolje i Dembele nego ovaj mali Ansu, ukenjalo ga par stvari u onim prvim utakmicama, i sad ga ovaj bezmozgas forsira prije Dembelea, a mali je daleko od zrelosti za prvih 11

Dembele kakav god da je indijanac mora da starta, jer mi nemamo bolje krilo, Griz je tiha tuga