Mesi ušao, spakovao het-trik za 11 minuta, ispisao istoriju i podigao trofej!

08:15

Argentinac se "sprda" po Americi...

@InterMiamiCF

Lionel Mesi je nastavio da pomera granice u Inter Majamiju i MLS ligi.

On je noćas postigao het-trik za samo 11 minuta u pobedi nad Nju Inglandom rezultatom 6:2, a ujedno je postao najbolji strelac u istoriji Inter Majamija sa 33 gola, jedan manje do sada je postigao Leonardo Kampana.

Prvo poluvreme obeležio je Luis Suarez koji je dao dva gola u 40. i 43. minutu, čime je anulirao prednost gostiju od 0:2.

Zanimljivo, Mesi je ušao u igru u 58. minutu, a istom je pasom za Albu našao rupu u odbrani, nakon čega je levi bek asistirao za 3:2.

Onda je Mesi dodao gas, u 78. minutu je postigao prvi gol posle asistencije Luisa Suareza za 4:2, a u 1. i pas Albe za 4:2.

Het-trik je kompletirao nakon nove asistencije Luisa Suareza i laganog voleja u 89. minutu za konačnih 6:2.

Inter Majami je osvojio najveći broj bodova u istoriji ligaškog dela tabele MLS i definitivno je najveći favorit da osvoji i titulu.

Igračima Intera noćas je i uručen trofej za prvo mesto posle prvog dela sezone, ali svakako da će glavni cilj biti istorijska titula za klub osnovan 2018. godine.