Mihina Bolonja penalima slomila otpor ''fenjeraša'' i ponovo pobegla iz zone ispadanja!

ponedeljak 08.04.2019.
22:23

Večerašnjom utakmicom kompletirano je 31. kolo italijanske Serije A.

EPA-EFE/GIORGIO BENVENUTI

Siniša Mihajlović napravio je večeras sa ekipom Bolonje još jedan važan korak ka opstanku u ligi.

Bolonja je u poslednjem meču 31. kola dočekala poslednjeplasirani Kjevo iz Verone i imajući u vidu da su gosti odavno otpisani iz borbe za opstanak, pobeda Mihajlovićevom timu se nametala kao imperativ.

Na kraju su domaći do nje i došli, ali tek posle dva penala u drugom poluvremenu - 3:0 na kraju, pobeda kojom je Bolonja ponovo izašla van zone ispadanja, u koju se sada vratio Empoli.

Junak trijumfa domaćih bio je Erik Pulgar, koji je realizovao dva jedanaesterca za svoj tim, u razmaku od samo tri minuta. Prvo je u 65. minutu gađao desni ugao gola golmana Sorentina, a tri minuta kasnije je loptu poslao u suprotni ugao.

Desetak minuta kasnije, Kjevo je ostao i sa igračem manje zbog isključenja Banija, a tačku na ovaj meč stavio je Mičel Dajks u 89. minutu, posle akcije sa Sansoneom i preciznog udarca iskosa sa leve strane - 3:0.

U sledećem kolu, Bolonja narednog vikenda gostuje u Firenci, gde će se sastati sa ekipom Fiorentine.