Milan - 22 šuta, Empoli - 0, rezultat - "nula" i LŠ opet "visi"!

petak 07.04.2023.
22:58

Kiks "rosonera"...

EPA-EFE/Roberto Bregani

Fudbaleri Milana remizirali su na svom "San siru" sa ekipom Empolija rezultatom 0:0 u 29. kolu Serije A.

Milan je tako propustio priliku da osvoji važne bodove za plasman u Ligu šampiona.

Stefano Pioli je izveo prilično šarolik sastav, kako bi najbolje odmorio i za predstojeći duel sa Napolijem u Ligi šampiona.

Milan je dominirao tokom čitavog susreta, što potvrđuje i podatak da Empoli nije imao nijedan udarac ka golu Menjona.

Milan je prvi pripretio u 13. minutu preko Rebića, koga je zaustavio golam Perisan, a potom je šutirao i Teo Ernandes, ali gola nije bilo.

U 40. minutu Tonali je izašao sam na golmana, koji je ponovo bio sjajan i sačuvao mrežu Empolija.

Milan je nastavio da pritiska i u nastavku, veliku šansu propustio je Pobega u 51. minutu, potom su domaći u dva navrata, u 55. i 60. minutu domaći tražili i penal, ali ništa od toga.

Nakon toga je Pioli napravio izmene i sa Dijazom, Leaom i Žiruom krenuo u ofanzivu.

Upravo je to i donelo rezultat, jer je upravo Žiru u 90. minutu pogodio mrežu, ali je VAR ipak signalizirao da je Francuz rukom ugurao loptu u mrežu.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Milanu nije bilo dovoljno ni 22 šuta ka golu da dođe do tri boda.