Milan može i bez Ibre, Vlahović i Milenković poraženi na San Siru, minimalac Bolonje protiv Krotonea

nedelja 29.11.2020.
17:08

Frank Kesi najzaslužniji za pobedu "rosonera".

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Milana nastavili su sa odličnim igrama ove sezone u Seriji A pošto su u 9. kolu slavili kod kuće protiv Fiorentine 2:0.

U meču u kome Stefano Pioli nije mogao da računa na Zlatana Ibrahimovića hrvatski fudbaler Ante Rebić zaigrao je u špicu napada.

Junak pobede protiv gostiju iz Firence ipak je bio Frank Kesi koji je učestvovao kod oba gola.

Vezista iz Obale Slonovače već u 17. minutu sjajno je skrenuo loptu iz kornera ka Alesiju Romanjoliju koji je na drugoj stativi postigao gol.

Već u 28. minutu isti fudbaler povisio je na 2:0 sa penala koji je načinjen nad Rebićem. Pogodak možete videti OVDE.

Defanzivni vezni je pet minuta pre odlaska na poluvremena mogao da stavi tačku na meč, ali je ovaj put Dragovski prozreo njegovu nameru.

Milan je nakon devetog kola ostao na liderskoj poziciji sa pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Inter, dok je Fiorentina drugim porazom u poslednja tri kola došla na samo tri boda od zone ispadanja.

U drugom meču istog termina Roberto Sorijano je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena postigao jedini gol za Bolonju u pobedi nad poslednjeplasiranim Krotoneom.

Tim Siniše Mihajlovića se dva uzastopna trijumfa učvrstio na sredini tabele i sada zauzima 10. mesto.