22:47

Fudbaleri Milana pobedom su okončali sezonu u Seriji A, koju neće pamtiti po dobrom.

Beta/AP Photo/Felice Calabro'

Posle brojnih posrtanja tokom sezone, ekipa Milana je malo radosti svojim navijačima priuštila na samom kraju sezone.

Posle 3-0 protiv Torina u prošlom kolu, ''Rosoneri'' su večeras kao gosti u poslednjem, 38. kolu, savladali i Atalantu, rezultatom 3-1.

U utakmici koja nije imala takmičarski značaj, Atalanta je povela u 21. minutu golom Baselija, ali se nije dugo čekalo na potpuni preokret Milana.

Prvo je u 36. minutu Pacini iz jedanaesterca izjednačio, da bi vođstvo gostima doneo Bonaventura samo dva minuta kasnije, posle gužve pred golom ekipe iz Bergama - 1:2.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a sve dileme oko pobednika otklonjene su u 80. minutu, kada se Bonaventura još jednom najbolje snašao pred golom Atalante i jednu odbijenu loptu je uspeo da sprovede u mrežu - 1:3.

Sve golove možete da vidite OVDE.

Milan je ovom pobedom sezonu završio sa 52 osvojena boda, za mesto u sredini tabele.

Podsetimo, ranije večeras su Verona i Juventus igrali nerešeno, 2-2.