nedelja 07.03.2021.
14:26

Rimljani opravdali ulogu favorita, osvojeni planirani bodovi.

Beta/AP Photo/Alessandra Tarantino

U prvoj današnjoj utakmici 26. kola italijanske Serije A, Roma je danas na svom ''Olimpiku'' savladala Đenovu rezultatom 1:0.

Gol odluke postignut je u 24. minutu meča, kada je na asistenciju Pelegrinija iz kornera, mrežu golmana Marketija zatresao defanzivac Rome Đanluka Manćini.

Tri minuta kasnije, Pedro je mogao da duplira prednost, ali tada je Marketi odlično reagovao.

U nastavku bez mnogo uzbuđenja, Roma je pretila preko Viljara i Borhe Majorala sredinom drugog poluvremena, a Đenova je najbolju priliku za izjednačenje propustila u 80. minutu, kada je Skamaka šutirao sa ivice kaznenog porostora, ali nije bio dovoljno precizan.

Roma se ovom pobedom vratila na četvrto mesto na tabeli sa bodom više, ali i utakmicom više od Atalante, dok je Đenova ostala na trinaestoj poziciji sa 27 osvojenih bodova.