petak 27.01.2017.
22:22

Odlični rezultati Ajntrahta se nastavljaju, dok Šalke i dalje posrće...

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Šalke je danas u okviru 1. utakmice 18. kola Bundeslige ugostio ekipu Ajntrahta iz Frankfurta, jedno od najprijatnijih iznenađenja u sezoni.

Bila je to jedna izjendačena utakmica, ali su na kraju gosti odneli čitav plen pošto su slavili sa 1:0.

Jedini gol videli smo u 33. minutu meča kada je Aleksander Mejer uspeo da iskoristi loptu koju mu je poslao Hasebe i da pogodi mrežu koju je čuvao Farman.

U drugom poluvremenu obe ekipe su imale svoje prilike, Šalke preko Burgštalera, Frankfurt preko Mejera i Seferovića, ali do promene rezultata nije došlo.

Danas smo na terenu videli i dva srpska internacionalca, Matija Nastasić je odigrao svih 90 minuta za Šalke, baš kao i Mijat Gaćinović u dresu Ajtrahta.