Moćni Fulam preokretom čekirao kartu za London! Vembli čeka Jokana i Mitra!

ponedeljak 14.05.2018.
22:40

Moćni Fulam uspeo da preokrene dvomeč sa "Ovnovima" i zakaže finale na Vembliju, protiv Aston Vile ili Midlsboroa.

fulhamfc.com

Fudbaleri Fulama uspeli su da nadoknade zaostatak i pobedom od 2:0 nad Derbi kauntijem zakazali su veliko finale plej ofa na Vembliju!

Fulam je imao težak zadatak, posle poraza od 1:0 na gostovanju, ali Slaviša Jokanović nije odstupao od svoje napadačke i pas igre.

Fulam je krenuo ofanzivno od samog kraja, opet je stvorio veliki broj prilika, ali je golman Karson opet bio fenomenalan.

U prvom delu igre, najbolju šansu je imao Rajan Sesenjon, posle jedne kontre, iskosa sa leve strane je imao odličnu poziciju, ali je Karson bio na mestu.

Aleksandar Mitrović je opet bio opasan, imao je dva tri pokušaja u prvom delu, ali golova nije bilo.

Fulam je i drugo poluvreme otvorio silovito, i već u 47. minutu, Sesenjon je iskoristio asistenciju Johansena i pogodio za 1:0.

Tu nije bio kraj, Fulam je nastavio da melje, Mitrović je imao još jedan dobar pokušaj, ali je njegov pokušaj završio za malo pored stative.

U 66. minutu, Fulam je duplirao prednost, posle kornera Rajana Sesenjona, Odoi je bio najviši u skoku i pogodio same rašlje za 2:0.

Derbi je morao da krene na sve ili ništa, Fulam je čekao šansu iz kontre i dočekao je u 74. minutu, Kamara je izašao sam na golmana Karsona, umesto da ide u gol, odlučio je da iscenira prekršaj protivničkog golmana i dobio samo žuti karton.

Do kraja utakmice, Derbi je pokušavao da dođe do gola koji bi ga odveo na Vembli, ali je Fulam uspeo da sačuva prednost i napravi još jedan korak ka Premijer ligi.

U finalnoj utakmici, Fulam će igrati protiv Aston Vile ili Midlsboroa, a prvi meč je dobila ekipa iz Birmingema rezultatom 1:0 i sada na Vila parku ima daleko lakši posao.