20:03

Fudbaleri Astane produžili su pobedonosni niz u kazahstanskoj Premijer ligi a selektoru Srbije Slavoljubu Muslinu stigla je lepa vest sa meča u Kustanaju.

Beta/BranislavBožić/Ds

Šampion Kazahstana upisao je u sredu četrnaestu ovosezonsku pobedu u Premijer ligi čime je dodatno učvrstio svoju poziciju na čelu tabele sa devet bodova više od drugoplasiranog Irtiša iz Pavlodara.

Ekipa Astane u sredu je gostovala Tobolu u Kustanaju i slavila sa 2:1 (1:1) a strelac jednog od pogodaka za goste bio je naš Nemanja Maksimović.

Srpski reprezentativac koji je krajem maja upisao nastup za "A" selekciju u duelu sa Kiprom postigao je gol u 17. minutu meča i tako doveo Astanu u prednost.

Nemanja Maksimović je posle jednog dobrog prodora i ne tako kvalitetnog udarca ka golu iskoristio grešku odbrane Tobola u 17. minutu i loptu smestio u mrežu uprkos intervenciji golmana domaće ekipe.

Domaćin je u 45. minutu stigao do izjednačenja, a trijumfa Astani doneo je Aškat Tagibergen golom u 58. minutu susreta.

Srpski reprezentativac iz redova Astane postigao je tri gola u tekućoj sezoni, a njegov zemljak Đorđe Despotović pet pogodaka.